poniedziałek, 28 maja 2012

Maszyna - Symulator Pojazdów Szynowych

Realistyczny symulator kolei oparty na polskich pojazdach szynowych to gratka dla prawdziwych fanów kolejnictwa. Jej autorami są ludzie, dla których kolej to nie tylko środek transportu, lecz również hobby.

MaSzyna umożliwia wcielenie się w rolę maszynisty i prowadzenie bardzo wielu lokomotyw/pociągów, np. pojazdów serii EU07, SM42, EP09 czy elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57. To co wyróżnia MaSzynę spośród podobnych produktów traktujących o kolei to niesamowicie wiernie odtworzone pojazdy modele i scenerie. Realistyczna fizyka urządzeń, długie, złożone i ciekawe scenariusze to dodatkowe atuty projektu.

Początki MaSzyny sięgają roku 2001. Symulator nabrał obecnego kształtu w roku 2003. Od tego czasu jest on ciągle rozwijany. Także pod koniec 2003 roku powstało forum, które pełni kluczową rolę w rozwoju projektu. Jest to kopalnia wiedzy, miejsce dyskusji, testowania i wydawania plików.

Dzisiaj dzięki zaangażowaniu wielu osób możemy ujrzeć w pełni profesjonalny symulator mogący rywalizować z komercyjnymi odpowiednikami i niejednokrotnie bijący je na głowę. Dodatkowo cieszy fakt, że robią go Polacy, po godzinach, całkowicie hobbystycznie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz