Czy można tworzyć grę w 2 osoby? Zadanie wydaje się trudne, jednak dla Subvert Games nie ma rzeczy nie możliwych.
Autorzy spędzają wiele godzin nad projektem, co widać w częstych newsach na stronie gry. Chociaż do premiery została jeszcze długa droga, to prace są na bardzo zaawansowanym poziomie.
Piraci z Czarnej Rafy jest grą RPG typu single umieszczoną w unikalnym świecie fantasy pełnym skarbów, dzikich bestii i rumu. Graficznie stoi na wysokim poziomie, dzięki ręcznie malowanym teksturom gra nabiera ciekawej i nieco bajkowej oprawy. Fabuła i mechanika gry nie jest jeszcze znana, jednak widząc talent chłopaków będzie pewnie równie wciągająca co przedstawione screeny.
Dodatkowym atutem jest regularne cotygodniowe aktualizacje w każdy
czwartek! Dzięki temu projekt nie traci na popularności, a autorzy
dzięki temu mają dodatkową motywację. Na koniec wypada życzyć
wytrwałości i dociągnięcia projektu do finału.
Realistyczny symulator kolei oparty na polskich pojazdach szynowych to gratka dla prawdziwych fanów kolejnictwa. Jej autorami są ludzie, dla których kolej to nie
tylko środek transportu, lecz również hobby.
MaSzyna
umożliwia wcielenie się w rolę maszynisty i prowadzenie bardzo wielu
lokomotyw/pociągów, np. pojazdów serii EU07, SM42, EP09 czy
elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57. To co wyróżnia MaSzynę spośród podobnych produktów traktujących o
kolei to niesamowicie wiernie odtworzone pojazdy modele i scenerie. Realistyczna fizyka urządzeń, długie, złożone i ciekawe scenariusze to dodatkowe atuty projektu.
Początki MaSzyny sięgają roku 2001. Symulator nabrał obecnego kształtu w roku 2003. Od tego
czasu jest on ciągle rozwijany. Także pod koniec 2003 roku powstało forum, które pełni kluczową rolę w rozwoju
projektu. Jest to kopalnia wiedzy, miejsce dyskusji, testowania i
wydawania plików.
Dzisiaj dzięki zaangażowaniu wielu osób możemy ujrzeć w pełni
profesjonalny symulator mogący rywalizować z komercyjnymi odpowiednikami
i niejednokrotnie bijący je na głowę. Dodatkowo cieszy fakt, że robią
go Polacy, po godzinach, całkowicie hobbystycznie.
AirBuccaneers HD Jest niesamowitą grą nastawioną na rozgrywkę sieciową. Oferuje nam zacięte bitwy powietrzne między Buccaneersami i Wikingami w pięknych skandynawskich krajobrazach.
Gracze tworzą przeciwne drużyny i latają po niebie w uzbrojonych balonach. AirBuccaneers nie jest zwykła grą fps: Armaty muszą być załadowane, wycelowane i wystrzelone, sterowce są trudne do prowadzenia, wiatry kapryśne, a samotny wojownik prawie w ogóle jest bezużyteczny.
Celem gry jest zdjąć sterowce wroga lub zdominować obszar na mapie. Rozgrywka wymaga pracy zespołowej, komunikacji i silnego współdziałania.
Gra została w dużym stopniu inspirowana przez mitologię nordycką. Dodatkowo napiszę, że gra jest w fazie Alpha i mogą ją już testować użytkownicy windowsów.
Najważniejszym
aspektem w pracy zespołu jest umiejętność
skutecznej komunikacji. Jak bardzo jest ona potrzebna okazuje się już na starcie projektu. W grupach powyżej kilkunastu osób może dojść do bałaganu, a wszelkie opóźnienia, brak współpracy są związane ze sposobem przekazania tematu.
Efektywne zarządzanie wirtualnymi zespołami zależy w dużej mierze od wykorzystywania narzędzi IT. Z własnego doświadczenia wiem, że wybór dobrych programów, to połowa sukcesu w efektywnym zarządzaniu projektem.
Moim zdaniem podstawowe narzędzie do komunikacji z zespołem, Gadu-Gadu, fora lub jaka kolwiek inna forma komunikacji nie spełnia nawet połowy moich oczekiwań. Skype umożliwia wiele funkcjonalności od podstawowego czatu, rozmowy głosowej, po przesyłanie plików i współdzielenie ekranu.
W każdym projekcie zachodzi potrzeba wymiany plików, ich archiwizacji i szybkiego dostępu dla wielu członków ekipy. DropBox umożliwia nam "współdzielenie folderów" podobnie jak w sieci LAN, dodatkowo wszystko jest trzymane na serwerze, dzięki czemu nie grozi nam utrata danych, każdy zastąpiony, usunięty plik da się łatwo przywrócić. Serwer pamięta pliki do kilku wersji wstecz. Ograniczona jest jednak pojemność (darmowy limit do 2 GB) jednak łatwo ją zwiększyć wysyłając linki referencyjne lub lajkowanie Dropboxa na portalach społecznościowych. Dropbox umożliwia nam także dostęp do plików z poziomu przeglądarki
internetowej oraz bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL
i szyfrowanie AES-256.
Czym większy projekt tym teoretycznie więcej problemów. Team Viewer ułatwia rozwiązanie części z nich poprzez możliwość zdalnego kontrolowania aplikacji , wymiany plików pomiędzy komputerami przez internet i sieć LAN oraz pulpit zdalny.
Aplikacje webowe z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne. Czemu więc z nich nie korzystać?
Trello to darmowe i mega intuicyjne narzędzie do organizacji pracy. Wpisanie, pogrupowanie i przedzielenie zadań to kwestia sekund. Idealny do zarządzania małą grupą osób. Posiadając konto Google można przez nie zalogować się do Trello!
Trello w akcji:
Tutaj sama nazwa wskazuje czym jest Google Docs. W każdej grupie istnieje potrzeba gromadzenia i edycji dokumentów. Google Docs sprawdza się w stu procentach, umożliwa edytowanie od prostych dokumentów tekstowych, aż po arkusze exelowe z wykresami, wzorami itd. Dokumenty bezproblemowo idzie udostępniać innym użytkownikom oraz przydzielać prawa do edycji. Dodatkowo można edytować dokumenty w kilka osób na raz i widzieć real time postępy edycji innych użytkowników.
Każdy wymieniony powyżej program sprawdzi się idealnie dla małych i średnich zespołów. Sam po wypróbowaniu wielu narzędzi, użytkuję je z powodzeniem dla ponad 20 osobowej grupy.
Dłuższy czas nie pokazywałem swoich modeli, spowodowane było to dużą ilością zajęć, co mocno ograniczyło mi czas na zajmowanie się blogiem. Obecnie zrobiło się trochę luźniej i porenderowałem co ciekawsze prace. Czas posprzątać dyski i poukładać stare i nowe modele.
Stare pracki porenderowane na nowo
Próba zrobienia teksturki kamiennej podłogi
Człowieczek, może kiedyś skończę robić do niego tekstury
Prosty skórzany fotel, tekstury tylko 512 przez co jest trochę rozmyty, no ale trudno.
Kilka dni temu wystartował całkiem innowacyjny pomysł, mianowicie e-kurs Level Designu stworzony przez firmę Techland której celem jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu tworzenia gier komputerowych.
W ramach kursu zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do zaprojektowania i budowy leveli gry FPS w środowisku Chrome Engine.
Kurs składa się z 6 części, który krok po kroku omówi wszystkie etapy tworzenia levelu rozpoczynając od
projektowania i modelowania terenu, poprzez budowanie grywalności, aż po
"przyozdabianie" wykonanej pracy elementami takimi jak FXy czy muzyka. Dodatkowo w trakcie realizacji kursu
pojawią się testy sprawdzające nabytą wiedzę.
Osoby, które przejdą cały kurs i wykonają zadanie końcowe
wezmą udział w losowaniu nagród w postaci gier i gadgetów związanych z naszymi grami i firmą
Osoby, których mapy zostaną ocenione za najciekawsze i najbardziej
oryginalne, zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko
Level Designer w Techlandzie.
Przez pewien czas straciłem zapał do prowadzenia bloga, wiązało się to po części z pracą jak i różnymi zdarzeniami losowymi. Na szczęście ogłaszam wielki powrót! :) Mam kilka pomysłów jak rozwinąć blog, aby stał się jeszcze bardziej interesujący.
Na początek wprowadziłem kilka zmian kosmetycznych w wyglądzie bloga. Nie jest to może rewolucja, ale powinien być przyjemniejszy w odbiorze. Kolejnym krokiem jakim podejmę to nie będę pisał tylko o tym co zrobiłem, ale również to co się dzieje w Gamedevie oraz komentował co ciekawsze informacje i pomysły związane więcej lub mniej z branżą gier.